Hemşire Forması Modelleri

Bu kategoride 103 adet ürün bulunmaktadır.
Yükleniyor.
Hemşire Forması Çeşitleri

Hemşire Forması Modelleri

Hemşire forması, scrubs forma olarak da isimlendirilmektedir. Sağlık hizmetlerinde çalışan bütün kadın ve erkek hemşirelerin görev yaparken giydikleri hastane üniformadır. Sektörün yoğun çalışma temposuna uygun ürünler olan hemşire formaları, hemşirelerin çalışırken kendilerini olabildiğince rahat etmelerini sağlar. Diğer yandan da oldukça modern bir görünüm sağlar. Likralı veya ithal terikoton kumaşlardan üretilen formalar bay/bayan kalıplarla beraber fit kalıplarla da üretilmektedir. Başta hemşireler olmak üzere; doktorlar, veterinerler ve diğer tüm sağlık sektöründe çalışan kişiler tarafından da rahatlıkla kullanılabilir. Hemşirelerin hepimizin ihtiyacı olan sağlık hizmetlerini uygun bir şekilde yapabilmeleri için oldukça rahat likralı kumaşlar ile, uzun süreli kullanılabilecek ve rahat ettirecek şekilde 1. sınıf işçilikle üretilen formalar çok sayıda kalıp renk ve desenlerle her zevke uygundur. Kadın veya erkek olsun tüm sağlık çalışanları için fit kalıplar yanında unisex kalıplarda bulunur.

Sağlık hizmeti verilen Hastanelerden tutunda revirlere varıncaya kadar her yerde kullanılan hemşire formaları, sağlık liselerinden henüz mezun olmamış geleceğin hemşireleri içinde vazgeçilmezdir. Hemşire üniforması; zarf yaka ve v yaka, takma kol yada yarasa kol gibi kalıp farklarının yanında onlarca renk ve desenle hemşirelerimiz vazgeçemediği ürünlerdir. Kimi Hastanelerde kendilerine göre özel üniforma talep edilmesi durumlarında dahi tıpmod olarak istenilen talep vermeye gayret göstermekteyiz. Standart hemşire formalarının yanında başhemşire forması veya özel taleplere uygun üretim yapılabilmektedir. Yeterli adet talep edildiğinde istenilen özel kumaşlarda yada desenler de dahil olmak üzere talepler karşılanır.

Hastane idaresince yapılacak ihale şartnamesi tarafımıza gönderildiği takdirde uygun bir teklif hastane yönetimine sunulur. Hastanelerdeki hemşire formaları genel olarak takım halinde üretilmektedir. Ayrı parça olarak alt üst satılabilmesi mümkündür fakat bu gibi durumlarda pantolon ve üst kıyafet arasında renk tonu farklılıkları olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Her ne kadar genelde renkli üniformalar tercih edilse de tek renk beyaz hemşire formaları da oldukça yaygındır. Beyaz hastane üniformalarında genellikle alpaka kumaş kullanılır. Bununla birlikte çocuk kliniklerinde oldukça canlı renkler seçilebileceği gibi çocukların ilgisini çekebilecek çok sayıda desenli forma üstleri de bulunmaktadır. Üst desenli formaların altına desen içerisinde bulunan renklerle uyumlu olacak pantolonlarla şık kombinler oluşturabilirsiniz.

Hemşire formalarında renk sayısı oldukça fazladır; En çok tercih edilen renkler ise lacivert, koyu yeşil, mürdüm rengi, açık mavi, petrol yeşili ve bordo olarak söylenebilir. Uzun görev süreleri boyunca durmaksızın çalışan hemşirelerimizin çalışma sürelerince rahat etmeleri hepimizin yararına olacaktır. Oldukça çok sayıda renk model ve desen bulunan Tıpmod Medikal sitemizi inceleyerek zevkinize uygun kombinler hazırlayabilirsiniz.

Hemşire Forması Modelleri

Hemşire Forması Çeşitleri

Hemşire Forması Modelleri içerisinde oldukça farklı model bulunmaktadır. Kalıp, kumaş tipi, yaka tipi, Renk, desen, pantolon modeli gibi özellikler hemşire forması modelini belirleyici unsurlarıdır.

Kalıp tiplerine göre incelediğimizde, unisex yada fit kesim olarak 2 farklı seçenek bulunur. En yaygın olan forma tipi unisex modeller olmasına karşın fit kesim tercih eden sağlık çalışanları bay bayan ayrı kalıplar tercih edebilir. Unisex kalıplar daha yüksek beden uyum toleransına sahiptirler ve bir parça daha bol kesim ile üretilmiştir. Fit kesim tercih ettiğinizde ise tam vücut bedeninize göre tercih yapmanız gerekecektir. Bedenler arasındaki fark daha az olan fit kesim modellerde talep edilmesi durumunda üst alt ayrı bedenler ile de üretim yapılabilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki üst alt ayrı beden tercih edildiği durumlar da üst ve pantolonun renk tonlarında farklılıklar olabilir.

Hemşire formalarında kullanılan kumaş türlerine baktığımızda, alpaka, terikoton ve likralı pamuklu kumaşlar yaygın olarak kullanıldığı görülmektedir.
Alpaka kumaşlar daha kalın olduğundan dolayı genellikle kışlık olarak tercih edilir. Terikoton kumaşlar ise kolay ütülenebilmesi nedeniyle tercih edilirler. Öte yandan uzun süre yoğun bir şekilde çalışan hemşirelerimizin bu uzun çalışma süresince rahat edebilmelerine en uygun kumaş tipi ise pamuklu likralı kumaşlardır. Esnek yapısı ve yüksek pamuk oranıyla günlük kıyafetleriniz kadar rahat bir hastane üniformasına sahip olabilirsiniz.

Hastane üniformalarında yaka çeşitlerine baktığımızda hakim yaka, v yaka, zarf yaka, damla yaka, ceket yaka gibi çeşitler bulunur. Ancak en çok tercih edilen yaka tipi zarf yaka ve v yaka modelidir.
Hemşire üniformalarında yaygın olarak takma kol ve DR. Greys olarak da bilinen Yarasa Kol kullanılmaktadır. Yarasa kol modelleri takma kol formalara göre daha rahat bir kalıba sahipken takma kol modelleri daha fit kesimdir.

Kumaş çeşitlerinin çok oluşu renk ve desenlerinde fazla olmasını beraberinde getirir. Hemşire formalarında en çok tercih edilen renkler lacivert, koyu yeşil, açık mavi, bordo, ve gri renklerdir. Bunun yanında tek beyaz renk de çokca tercih edilmektedir. Kullanılan renkler hastane yönetimine ve çalışılan servise göre renk tercihleri değişkenlik gösterebilir.
Desenli hemşire formaları ise yaygın olarak çocuk servislerinde kullanılmaktadır. Canlı renklerin yanında, kedili, çiçekli, süper kahramanlı gibi oldukça çok sayıda desen bulunur.

Genel olarak forma üstlerinde 1'i üstte küçük diğer 2 cep ise yanlarda olacak şekilde 3 adet cep bulunur. Cep şekilleri de kalıp ve modele göre değişebilmektedir.
Hemşire üniformasında pantolonlar genelde Fermuarlı ve belden lastikli olarak 2 çeşittir. Yanlarda 2 cep bulunur. Özel olarak yapılan siparişlerde kalemlik veya cep telefonlarının konulabileceği fermuarlı ceplerde eklenebilmektedir.
Pantolon paçaları esnek ribanalı veya düz katlanmış şekilde üretilebilmektedir. Daha sonra paça boyunun kolayca ayarlanabilmesinden dolayı ribanalı modeller pek tercih edilmez.

Tesettürlü hemşirelerimiz için tesettür hemşire forması modellerimizde bulunmaktadır. Bu formalarda üst kısım etek boyu diğer forma modellerine göre yaklaşık 15-20 cm daha uzundur ve uzun kolludur. Yaka tipi çıtçıtlı, düğmeli, kare yaka ve fermuarlı olarak üretilebilir. En çok tercih edilen tesettürlü yaka tipi ise fermuarlı olan modellerdir.

Hemşire Forması Özellikleri

Hemşire Forması Özellikleri

Hemşire forması genel Özellikleri Hakkında: Hemşire formaları üretilirken tercih edilen kumaş genellikle yüksek pamuk oranlıdır. Fakat pamuk oranı yükseldikçe kırışıklık daha hızlı oluşmaktadır. Rahatlık ve ütülene bilirlik açısından dengede olan bir kumaş oldukça iyi seçilmelidir. Likralı kumaşlar tercih edilerek rahatlığın korunması sağlanacaktır. Alpaka kumaşlar ise kalın olduklarından dolayı kışlık hemşire forması üretiminde tercih edilmektedir. Öte yandan likralı kumaşlar terikoton kumaşlardan daha kalındır böylece 4 mevsim kullanılabilir.
Likralı kumaş kullanılarak üretilen hemşire formaları sağlık çalışanlarının hareketlerini sınırlamaz. Dengeli seçilmiş pamuk oranı kırışmayı önler ve kolay ütüleme sağlar.
Yıkama talimatlarına uyulduğu takdirde uzunca süre kullanabilirsiniz. Boydan çekme, solma ve tüylenme yağmayacaktır.
Yüksek pamuk oranı sayesinde alerji yapmaz ve yükse pamuk oranı sayesinde terleme yapmaz.