Nöbet Takımları

Bu kategoride 79 adet ürün bulunmaktadır.
Yükleniyor.
Nöbet Takımı

Nöbet Takımı

Nöbet takımı, çoğu sağlık çalışanının kullandığı medikal formaya verilen bir diğer isimdir. Bu kıyafete nöbet takımı denmesinin sebeplerinden biri, sağlık çalışanlarının bunları günlük vardiyalarında ve gece nöbetlerinde giymeleridir. Özellikle pandemi döneminde değerini ve önemini daha da çok anladığımız sağlık çalışanları, hangi alanda çalışıyor olurlarsa olsun hayatımızdaki yeri ve önemi yadsınamaz. Bu nedenle, bu kişilerin çalışırken kendilerine en uyan, içinde kendilerini en rahat hissettikleri kıyafetleri giymesi önemlidir. Farklı meslek gruplarında çalışan, çeşitli zevklere ve ihtiyaçlara sahip sağlık çalışanları içinden bu yüzden farklı desenlerde, modellerde ve farklı ihtiyaçlara göre çeşit çeşit nöbet takımı veya bir diğer adıyla scrubs takım bulunmaktadır.

Nöbet Takımı Kullanım Alanları

Yukarıda da belirtildiği üzere farklı alanlarda çalışan insanlar tarafından giyilen bu formalar; hastaneler, klinikler ve laboratuvarlar başta olmak üzere çeşitli alanlarda kullanılır. Bu takımları sadece mesleklerini icra eden doktorlar, veteriner hekimler, hemşireler, laboratuvar çalışanları veya herhangi bir hastane çalışanı değil, ilgili bölümlerde eğitim alan öğrenciler de özellikle staj dönemlerinde kullanır. Dolayısıyla talebin yoğun olduğu bir pazardır ve bu yüzden kadınlar ve erkekler için farklı, tesettürlü ve tesettürsüz kadınlar için farklı, boy ve kiloya göre farklı modeller bulunabilir. Çalışılan kuruma göre formanın modeli pek değişmemesine rağmen sadece belirli bir renkte veya düz bir desende forma giyilmesini zorunlu kılan kurumlar da mevcuttur.

Nöbet Takımı Modelleri

Nöbet Takımı Modelleri

Yukarıda da görüldüğü üzere farklı meslek gruplarından farklı cinsiyetlerde ve farklı zevklere sahip insanlar tarafından giyildiği ve birçok farklı kurumda kullanıldığı için farklı modellerde nöbet takımları bulunmaktadır. Bu modeller boya, kiloya, cinsiyete göre değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi 180cm boyundaki bir bireyin giydiği pantolon boyu 160cm boyundaki birisine uzun gelecek olması ve farklı vücut şekillerinin aynı kıyafeti farklı göstermesidir. Ayrıca zevke ve tarza bağlı olarak da nöbet takımları değişiklik göstermektedir. Bu değişiklikler en çok desen, renk ve yaka tipi olarak kendisini belli eder. İlk bakışta desen ve renk dışında bütün formalar aynı görünse de yaka tipi de unutulmaması gereken farklardan birisidir. Desen ve renk ise çoğunlukla kişiden kişiye bazen de çalışılan kuruma göre değişir. Örneğin, çocuk doktorları ve veteriner hekimler desenli ve daha sevimli olarak nitelendirilebilecek nöbet takımlarını tercih edebilirler. Bu ihtiyaçlar ve farklılıklar bu alanda bir çeşitlilik olmasına yol açar ve böylece kadın, erkek, tesettürlü, tesettürsüz, uzun, kısa fark etmeksizin herkes kendisine uygun ve kendisini içinde rahat hissettiği nöbet takımını bulabilir. Bütün bunlara ek olarak, formaların kumaşı da rahatlığı ve kalitesi açısından büyük bir önem taşımaktadır. Bunun başlıca nedeni naylon kumaşlı takımlar ve pamuklu takımlar arasındaki kalite farkı ve likralı kumaş ile esnemeyen kumaş arasındaki rahatlık farkıdır. Bu farkları göz önünde bulundurarak kendinize en uygun takımı bulabilirsiniz.

Nöbet Takımı Nerede Satılır?

Nöbet Takımı Nerede Satılır?

Pek çok alanda kullanılması ve talep edilmesi sebebiyle nöbet takımları kolayca bulunabilmektedir. Tabii ki kendinize en uyanı ve kendinizi içinde en rahat hissettiğinizi bulmak biraz zaman alabilir ama farklı kumaşlarda farklı modeller deneyerek size en uygununu bulabilirsiniz. Medikal mağazalarda veya mağazaya gitmeye vaktim ve enerjim yok diyorsanız online sitelerde kolayca kendinize uygun bir nöbet takımı bulabilirsiniz. Çalışma hayatınızda veya eğitiminiz boyunca bu formaları sık sık kullanacağınız için beğendiğiniz ve size uyan bir takım bulmanız ve bu takımın farklı modellerini veya istediğiniz bir modelinden birkaç tane almanız sizin yararınıza olacaktır.