TIPMOD

Likralı Scrubs Formalar

Likralı Scrubs Formalar

Scrubs Forma

Scrubs Forma

Günümüzün ve özellikle pandemi sonrası hayatımızın en önemli ve saygı duyulması gereken mesleklerinden birisine de tabii ki doktorlar sahip. Tıpkı bütün sağlık çalışanları gibi doktorlar da bizler için çok kıymetli ve bu nedenle çalışırlarken kendilerine en uygun formayı giymeleri ve kendilerini o formanın içinde rahat hissetmeleri gerekir. Ne büyük bir şans ki bu formalardan çeşit çeşit, farklı modellerde, renklerde ve hatta çeşitli desenlerde bulmak hiç de zor değil. Çoğu hastane veya klinik formaların belirli bir renk veya desende olması konusunda bir kural koymadığından çoğunlukla kendi zevkinize göre bir forma giyebilirsiniz. Fakat bazı kuruluşlar çalışanlarının spesifik renklerde ve desenlerde formalar giymelerini isteyebilirler. Bu yüzden formanızı almadan önce çalışacağınız yerle bu konu hakkında görüşmeyi unutmayın!
Doktor Forması Kullanım Alanları
Tıpkı hemşire formaları gibi doktor formaları da çeşitli kliniklerde, sağlık fakültelerinde, hastanelerde ve laboratuvarlarda kullanılır. Bu da demek oluyor ki veteriner hekimler, hemşireler, doktorlar ve laboratuvar çalışanlarının formaları arasında pek bir fark yoktur. Yani, temel olarak meslek fark etmeksizin bütün bu formalar yani scrubs, aynı olsa da mesleğe göre ufak değişiklikler gösterebiliyor. Bu sebeple birçok farklı kurumda kullanılan bu formaları doktorlar da polikliniklerde, hastanelerde ve hatta meslek hayatına atılmadan önce öğrencilik yıllarında fakültelerinde giyerler. Bu sebeple yıllar boyu deneyerek kendinize en uygun doktor formasını bulabilir ve birkaç tane alarak rahatınızın tadını çıkarabilirsiniz.

Doktor Forması Modelleri

Doktor Forması Modelleri

Çoğunlukla doktorlar tarafından kullanılan bu formalar ara sıra diğer sağlık çalışanları tarafından da kullanıldığı ve insanların farklı vücut yapıları ve farkı zevkleri için farklı boylarda, modellerde, çeşitli yaka tipleriyle, rengarenk seçenekleriyle ve desenleriyle çeşit çeşit doktor forması görmek mümkün. Kadın erkek, uzun kısa, zayıf kilolu fark etmeksizin herkes kendisine uygun formayı bulabilir. Kendinize en uygun formayı ilk denemede bulamayabilirsiniz hatta biraz vakit ve nakit harcamanız gerekebilir. Buna rağmen uzun saatler giyeceğiniz ve iş hayatınızın en önemli parçalarından ve sizin en büyük desteklerinizden birisi olacak olan bu formaları kendinize en uygun şekilde seçmek için çabalamanız, bir süre sonra pişman olmanızdan ve formanızın size bir yük olmasından daha iyidir. Bu sebeple kendi cinsiyetinize, tarzınıza ve vücut tipinize göre formalara bakabilirsiniz. Ayrıca doktor forması modelleri arasındaki en önemli farklardan birisi de kumaş çeşididir. Kimisi için likralı yani esneyen kumaşlar en uygun tercihtir kimisi için ise daha düz esnemeyen kumaşlar. Bunun yanı sıra pamuklu ve naylon kumaşlı formalar arasında çoğunlukla gözle görülür bir fiyat farkı olması sizi pamuklu kumaşlardan uzak tutabilir. Bu durumda aklınızda bulundurmanız gereken en önemli şey bu iki kumaş arasındaki kalite farkıdır. Unutmayın ki saatlerce giyeceğiniz bir kıyafetin sizin için en rahat, en güzel ve en sağlıklı olması diğer her şeyden daha önemlidir.

Doktor Forması Nereden Satın Alınır?

Scrubs Nereden Satın Alınır?

Birçok alanda kullanılması ve birçok farklı modelinin bulunması nedeniyle neredeyse bütün medikal mağazalarda ve online alışveriş platformlarda forma bulmak oldukça basit. Hatta dilerseniz ikinci el satış yapan uygulamalardan bile gönlünüze göre bir doktor forması bulabilirsiniz. Siz yine de unutmamalı ki, içinde kendinizi en rahat hissettiğiniz, sizi en mutlu eden ve size en uyan forma sizin iş hayatınızda en büyük destekçilerinizden birisidir. Dolayısıyla, kendiniz, rahatınız ve sağlığınız için tasarruf etmek yerine kendinize en iyisini vermekten çekinmeyin.